en
pl
home

Wywiad z twórcami nowej formuły „Książki nie tylko Naukowej”

Zmienia się nazwa, czas i miejsce – co to oznacza? Przeczytaj wywiad z Marzenną Ledzion-Markowską, dyrektorem wydawnictwa Naukowego UAM, i Zofią Strzyż, dyrektorem Projektu Targów Edukacyjnych.

"Cały czas jesteśmy wierni tradycji."

Tegoroczna edycji targów przyniesie wiele zmian, które były planowane od dłuższego czasu – mówi Pani Marzena Ledzion-Markowska – Targi odbędą się wiosną 24-26 marca na terenie MTP, a nazwa imprezy Poznańskie Targi Książki Naukowej i Popularnonaukowej (PTKNiP) tylko nieznacznie ewoluowała. Cały czas jesteśmy wierni tradycji. Tak naprawdę to są nadal te same targi promujące książki naukowe i popularnonaukowe, tylko w nowej, bardziej nowoczesnej formule. (…) Hol Collegium Maius, przepiękny i zabytkowy, niestety, przestał się sprawdzać jako teren wystawienniczy. Zaczęliśmy tęsknić za czymś większym, chcieliśmy rozwinąć skrzydła… Okazało się to możliwe dzięki współpracy z MTP.

"Powiem tylko, że ostatnią edycję Targów Edukacyjnych odwiedziło aż 29 000 osób"

Na pytanie o to, co MTP wniosą do tej imprezy odpowiada Pani Zofia Strzyż – Przede wszystkim PTKNiP odbywać się będą w tym samym czasie co Targi Edukacyjne, Targi Książki dla Dzieci, Młodzieży i Rodziców oraz Targi Technologii i Wyposażenia dla Edukacji EDUTEC. Dzień wcześniej rozpocznie się również Ogólnopolski Kongres Oświatowy, który zgromadzi m.in. dyrektorów szkół, nauczycieli i pedagogów. Imprezy te od lat cieszą się bardzo dużą popularnością. Powiem tylko, że ostatnią edycję Targów Edukacyjnych odwiedziło aż 29 000 osób. Jestem przekonana, że wystawcy TKNiP skorzystają na tym towarzystwie.

Zachęcamy do przeczytania całego wywiadu Magdy Ziółek, który odpowiada na pytania jakie atrakcje przygotowało Wydawnictwo Naukowe UAM dla gości tegorocznej edycji TKNiP oraz jakie walory ekspozycyjne zyskają zarówno goście jak i wystawcy tego wydarzenia, w nowym numerze „Życie Uniwersyteckie” oraz na stronie wydawnictwa.

2017-03-03